Kilo Verme

Hangi Sporlarla En Kısa Sürede Zayıflanır?

Yazar SporTR

Hangi Sporlarla En Kısa Sürede Zayıflanır? Bilindiği üzere fazla kilolardan kurtulmak için en iyi yöntemlerden birisi planlı bir şekilde spor yapmaktır. Bu durum, pek çok kimsenin en hızlı kilo verdiren spor dalı konusunda derinlemesine bir şekilde araştırma yapmasına neden olmaktadır. Yapılacak egzersizler ne olursa olsun bireylerin planlı hareket etmesi ve her gün belirli bir süre ilgili egzersizleri tekrar etmesi gerekmektedir. Peki ama kısa sürede sağlıklı bir şekilde fazla kilo vermek isteyen kişilerin hangi spor dallarına yönelmesi faydalı olur? Hızlı kilo vermek için bilinmesi gerekenler nelerdir?

Hangi Sporlarla En Kısa Sürede Zayıflanır

En Hızlı Kilo Verdiren Spor Dalı

En hızlı nasıl kilo veririm sorusu, kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Fakat bu noktada şunu bilmekte fayda bulunmaktadır: Hızlı kilo verme noktasında bireylerin bilinçsizce hareket etmemesi, planlı olarak egzersizleri uygulaması gerekmektedir. Peki ama en hızlı kilo verdiren spor dalı hangisidir, bireyler hangi spor dalı ile kısa sürede istediği miktarda kilo verebilir?

Hangi Sporlarla En Kısa Sürede Zayıflanır
Hangi Sporlarla En Kısa Sürede Zayıflanır

Yüzmek, insanların kısa sürede oldukça fazla kilo vermesini mümkün kılan spor dallarından birisidir. Planlı bir şekilde ve vücudun bütün kısımlarının efektif bir şekilde hareket etmesini mümkün kılan yüzme stilleri, kilo verme konusunda bireylere destek olmaktadır. Aynı zaman yüzme, oldukça eğlenceli olduğu için kişiler, eğlenerek kilo verme şansı elde etmektedir.

En İyi Kilo Verdiren Spor Hangisi?

Efektif bir şekilde egzersizlerin yapılması durumunda bireyler, belirli bir süre sonra kilo verdiklerini fark etmekte ve bu durum, kilo verme noktasında oldukça avantajlı bir durum olarak bilinmektedir. En iyi kilo verdiren spor hangisi sorusu kapsamında yürüyüşün ön plana çıktığı bilinen bir gerçektir. Günde bir saat yürüyüş yapılması durumunda kişiler 400 kalori yakma şansı elde etmekte ve bu durum, planlı bir şekilde yürüyüş yapılmasının avantajı olarak görülmektedir. Yürüyüş yapmanın birçok faydası bulunmakta olup bunlardan birisi metabolizmanın hızlı çalışmasıdır. Bunun yanı sıra kalça ve bacaklarını sıkılaştırmak isteyen kişiler de yürüyüş yapabilir.

En Çok Kilo Verdiren Spor Dalları

Kısa sürede en çok kilo verdiren spor dalları konusunda, genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralama yapılabilir:

  • Yürüyüş
  • Yüzme
  • Koşu
  • İp atlama
  • Plates
  • Fitness
  • Kardiyo

Yukarıdaki spor dallarının her biri, en çok kilo verdiren spor dalları kapsamında yer almakta olup egzersizler düzenli ve planlı yapıldığı sürece kişilerin vücudu sıkılaşmakta ve fazla kilolardan kısa sürede kurtulmak mümkün hale gelmektedir.

Zayıflamak için Hangi Spor Yapılmalı Evde?

Zayıflamak ve vücudunu şekillendirmek isteyen kişilerin bir kısmı spor salonlarına giderek bir eğitmen eşliğinde egzersizler yapar. Fakat spor salonlarına gidecek vakti olmayan kişiler, evde planlı olarak bazı egzersizleri yaparak kısa sürede kilo verebilir. Peki ama zayıflamak için hangi spor yapılmalı evde?

İp atlamak, kişilerin kısa sürede oldukça fazla kalori yakmasını mümkün kılmakta olup evde yapılabilecek egzersizler kapsamında değerlendirilebilmektedir. Dayanıklılık ve gücü de arttıran ip atlama, 20 dakikada kişinin tam 200 kalori yakmasını sağlar. Bu nedenle evde kilo vermek isteyen kişilerin günde en az 20 dakika ip atlayabileceklerini ifade edebiliriz.

Kişilerin tercih edebilecekleri bir diğer egzersiz squat olarak adlandırılan ve vücutta yer alan pek çok kas grubunun birden çalışmasını mümkün kılan harekettir. Zayıflamak için hangi spor yapılmalı evde sorusu kapsamında squatın tercih edilebilecek egzersizlerden biri olduğunu belirtmek olanaklıdır. Bunun yanı sıra mekik, kişilerin karın bölgesinde yer alan kilolardan kurtulmasını olanaklı hale getirir.

Günde 30 saniye yapılacak olan superman hareketi, bireylerin sağlıklı bir şekilde zayıflamalarına destek olmaktadır. Hareket için kişinin yüz üstü yere uzanması ve kollarını öne uzatıp karnı yerde olacak şekilde gergin bir pozisyonda bulunması gerekir. Ardından karın yerde iken kollar ve bacaklar aynı anda yukarı kaldırılır. 30 günde kilo verme egzersizleri kapsamında bu hareketin oldukça faydalı olduğunu ifade etmek mümkündür.

Lying Leg Raise, etkili egzersizlerden birisidir ve evde spor yapan kişilerin bir kısmı bu egzersizi yapmaktadır. Bu hareket için kişilerin yan yatması ve elini başının altına koyarak başına destekte bulunması gerekir. Ardından üstteki bacağını yukarı kaldırıp indirmeli ve bu hareketi belirli bir süre tekrar etmelidir.

Bu ve bunun gibi hareketlerin her biri, 1 ayda kilo verdiren spor hareketleri kapsamında bulunmakta olup birçok kişi bu hareketler ile egzersiz planı yapmaktadır.

 

Yazar Hakkında

SporTR

Yorum Yap